A tanárok szerint a diákok "mosolygósan és nyugodtan jöttek ki a teremből"
Egyértelmű, jól teljesíthető, a felkészültség mérésére alkalmas feladatsorként értékelték a hétfői írásbeli magyarérettségi feladatait az MTI által megkérdezett szaktanárok.
Egyértelmű, jól teljesíthető, a felkészültség mérésére alkalmas feladatsorként értékelték a hétfői írásbeli magyarérettségi feladatait az MTI által megkérdezett szaktanárok.
A szaktanárok és a diákok többsége is elégedett volt a mai magyarérettségivel. Sok középszinten vizsgázó egyenesen ajándéknak tartotta a mai feladatsort.
Elhoztuk a szaktanár által kidolgozott megoldási javaslatot.
Az Eduline által felkért szaktanár most megmutatja, milyen elemeknek kellett (volna) szerepelniük az érvelésben.
Mutatjuk a délelőtti magyarérettségi nem hivatalos, szaktanár által készített megoldását a szövegértési feladatsorhoz.
Egy 1999-ben kiadott szótár előszavát kapta az a 70 ezer diák, aki középszinten érettségizik magyarból. A kétoldalas szöveg elolvasása után különböző szövegértési feladatokat kell megoldaniuk.
Elindult a 2022-es érettségi szezon, amely végre olyan (vagy legalább olyasmi) lesz, mint a koronavírus-járvány előtt. Megtartják a szóbeli vizsgákat, nem kötelező a maszk az iskolákban, nincs létszámstop a termekben. Magyarból több mint 73 ezren érettségiztek, többségük középszinten. Folyamatosan frissülő tudósításunkban minden fontos infót megtaláltok, a vizsga után jövünk a nem hivatalos megoldásokkal!
Két esszéfeladat közül választhatnak a diákok a középszintű magyarérettségi második részében, vagy egy megadott művet elemeznek, vagy két műről írnak összehasonlító elemzést. A legtöbben jó előre eldöntik, hogy az első feladatot választják, legtöbbször ugyanis novellát kapnak az érettségizők – a novellaelemzésnek pedig van egy jól megtanulható módszere.
Nem Vörösmarty, sem Berzsenyi, de még csak nem is Radnóti vagy Kosztolányi a magyarérettségi „legnépszerűbb” szerzője. Az elmúlt évek középszintű – vagyis több tízezer végzős középiskolást érintő – vizsgáin a legtöbbször József Attila-verset kaptak a diákok, de Arany János és Tóth Árpád is legalább háromszor tétel volt az írásbelin.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.